Strona główna » Wiadomości » Porady Ekspertów » Czy adwokat strony sporu może uczestniczyć w mediacji?

Czy adwokat strony sporu może uczestniczyć w mediacji?

01.01.17

Przez szacunek do mediatora wypadałoby poinformować ich zawczasu o zamiarze przyprowadzenia kogoś, gdyż nie jest to sytuacja standardowa - uważa Monika Jędrzejewska, członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych.
 

articleImage: Czy adwokat strony sporu może uczestniczyć w mediacji? fot. Thinkstock

Teoretycznie nie można zabronić nikomu przyprowadzenia na mediacje osoby towarzyszącej, na przykład adwokata. Należy jednak pamiętać, że głównym zadaniem mediatorów jest wyrównywanie szans i doprowadzenie do poczucia, że każda ze stron jest w równym stopniu wysłuchana i zrozumiana. Adwokat, lub inna osoba „spoza” konfliktu wypowiadająca się w trakcie mediacji, zaburza tę równowagę i utrudnia pracę mediatorom uważa Monika Jędrzejewska, członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych, konsultant Fundacji Itaka, współpracuje z Ośrodkiem Terapii Poznawczej Cogito w Warszawie.
Można wyobrazić sobie sytuację, gdy jedna ze stron konfliktu prosi o chwilę przerwy i wychodzi zadzwonić lub poradzić się adwokata lub radcy prawnego siedzącego w innym pomieszczeniu. Jednak obecność doradcy w tym samym miejscu, w którym prowadzona jest mediacja, bezwzględnie wymaga zgody drugiej strony.

Więcej>>mediacje rodzinne

01.01.17
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Blog
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE