Strona główna » Wiadomości » Porady Ekspertów » Mediacja w sprawie windykacji długu

Mediacja w sprawie windykacji długu

02.01.17

Moja klientka nie płaciła za wykonaną usługę. Czy mogę się z tym problemem udać do mediatora? - pyta czytelniczka. Mediator Dorota Fedorowska twierdzi, że jest to mozliwe, " to wielka szansa na odzyskanie długu w formie, która odpowiada obu stronom i daje poczucie wpływu na rozwiązanie sporu Pani i klientce."
 

articleImage: Mediacja w sprawie windykacji długu fot. Thinkstock

Mediator Fedorowska dodaje, że gdyby czytelniczka weszła w konflikt sądowy z klientką, to poziom frustracji obu stron - wzrosnie.
Warto wiedzieć, że zadowolony klient powie o swoich pozytywnych wrażeniem trzecim bliskim osobom, natomiast sfrustrowany klient opowie o złej obsłudze i złych wrażeniach z kontaktu z firmą aż 11 osobom. Tak mówią znane marketingowe statystyki.

Większość firm świadomych możliwości, jakie daje mediacja korzysta z niej. W zamian zyskuje nie tylko wspólnie wypracowaną ugodę, ale złagodzenie obyczajów w firmie, szczególnie względem klientów, otwiera sobie drogę do dalszej współpracy z klientami, którzy byli już na pozycji "spalonej".
Z drugiej strony klienci, którzy mimo wcześniejszych trudności i nieporozumień, chętniej się przełamują i wracają do usługodawcy, który się z nimi dogadał na równych prawach i przy zachowaniu wzajemnego szacunku, jakie zapewnia mediacja.
Więcej>>Mediacje

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Blog
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE