Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Mediacja w szkołach Bydgoszczy

Mediacja w szkołach Bydgoszczy

15.02.16

W województwie kujawsko-pomorskim ruszają "Mediacje w szkole w praktyce". Program, którego inicjatorami są Kuratorium Oświaty i Izba Adwokacka w Bydgoszczy zainauguruje konferencja, która odbędzie się 15 lutego W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele 59 szkół, które zgłosiły się do programu.
 

articleImage: Mediacja w szkołach Bydgoszczy fot. Thinkstock

"Mediacje w szkole w praktyce" są wynikiem współpracy podjętej w listopadzie 2015 r. przez Kuratorium Oświaty i Izbę Adwokacką w Bydgoszczy na rzecz upowszechniania wiedzy o spodobach rozwiązywania konfliktów. Umowę w tej sprawie podpisały Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Jolanta Metkowska i Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy, mec. Justyna Mazur. Do tej pory na mocy porozumienia adwokaci bydgoskiej Izby poprowadzili szkolenia z mediacji dla pracowników Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz pracowników delegatury toruńskiej.

Teraz przyszła kolej na szkoły. Do udziału w programie szkoleniowym zgłosiło się 59 szkół z całego województwa. W poniedziałkowym spotkaniu wezmą udział dyrektorzy szkół, opiekunowie samorządów szkolnych oraz reprezentacje uczniów.
Po części oficjalnej planowane są wystąpienia adwokatów i aplikantów Bydgoskiej Izby Adwokackiej w trakcie których adw. Karolina Korkowska-Krokos opowie o "Mediacji jako alternatywnej metodzie rozstrzygania sporów". Następnie adw. Sławomir Szymański wygłosi wykład pt. "Mediator – zawód czy misja", a adw. Aleksander Domek przybliży zagadnienie "Mediacji szkolnych jako sposobu rozwiązywania konfliktów społecznych i kształtowania postaw obywatelskich na poziomie szkoły". Na zakończenie spotkania apl. adw. Mariola Wach omówi "Dobre praktyki mediacji rówieśniczych".

Szkolenia w szkołach rozpoczną się 15 marca 2016 r. i potrwają do końca kwietnia br. 

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: ORA
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE