Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Studenci holenderscy z Maastricht wygrali turniej arbitrażowy KIG

Studenci holenderscy z Maastricht wygrali turniej arbitrażowy KIG

09.11.12

W I Międzynarodowym Konkursie Arbitrażowym w Warszawie wygrał zespół studentów z Uniwersytetu w Maastricht z Holandii. Na drugim miejscu uplasował sie zespół z Uniwersytetu Śląskiego. Prezes SA KIG Marek Furtek (na zdjęciu) wręczył nagrody.
 

articleImage: Studenci holenderscy z Maastricht wygrali turniej arbitrażowy KIG Własne

Organizatorami był Sąd Arbitrażowy przy KIG oraz Instytut Europejskich Studiów Prawniczych w Osnabrück.
Jury postanowiło także wyróżnić najlepszych mówców symulowanych rozpraw sądowych.
W finale Pierwszego Międzynarodowego Konkursu Arbitrażowego w Warszawie w dniach 8-9 listopada zmierzyły się zespoły studentów z uniwersytetów z: USA, Rosji, Niemiec, Holandii, Węgier, Kosowa i Polski. Po pierwszym dniu konkursu polegającym na przeprowadzeniu symulowanych rozpraw sądowych do ścisłego finału awansowały trzy najlepsze zespoły z uczelni: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet w Maastricht, Uniwersytet w Prisztinie (Bośnia) oraz Uniwersytet Śląski.
Rundy finałowe Pierwszego Międzynarodowego Konkursu Arbitrażowego w dniu 9 listopada 2012 roku ostatecznie wygrał zespół: Uniwersytet w Maastricht z Holandii. Na drugim miejscu uplasowali się studenci z Uniwersytetu Śląskiego, a trzecią pozycję zajął zespół z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Natomiast zespół studentów z uczelni w Prisztinie zajęli 4. miejsce.
- Jesteśmy pod wielkim wrażeniem poziomu merytorycznego jaki zaprezentowali studenci.  Cieszę się, że  pierwszy międzynarodowy konkurs arbitrażowy w Polsce wygrał  zespół z Uniwersytetu w Maastricht. Studenci z siedmiu krajów, których gościliśmy w Warszawie miało znakomitą okazję do wymiany doświadczeń i zawiązania nowych międzynarodowych przyjaźni  – powiedział Marek Furtek, prezes Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej.
- W naszych działaniach staramy się wspierać młodych prawników. Już teraz zapraszam wszystkich studentów prawa, którzy kończą studia do wzięcia udziału w przyszłorocznej już VI edycji Konkursu im. prof. dr. hab. Jerzego Jakubowskiego na najlepszą pracę magisterską dotyczącą problemów sądownictwa polubownego (arbitrażowego) i mediacji im. prof. dr. hab. Jerzego Jakubowskiego – dodaje prezes Marek Furtek.
Młodzi prawnicy  wykazali się nie tylko dużą wiedzą, ale również pomysłowością, które z pewnością zaprocentują w ich przyszłej pracy zawodowej – podsumowuje  prof. dr dr h.c. Fryderyk Zoll z Uniwersytetu z Osnabrück i Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek jury Pierwszego Międzynarodowego Konkursu Arbitrażowego w Polsce.
Jury postanowiło docenić indywidualnie tych studentów, którzy podczas symulowanych rozpraw wykazywali się szczególną aktywnością i w sposób przekonywujący dla Zespołu Orzekającego  składającego się z członków jury przedstawiali swoją argumentację. Najlepsi mówcy według organizatorów to: Maria Łabno (Uniwersytet Śląski), Armin Lambertz (Uniwersytet w Maastricht) i Arbreshe Zogjami (Uniwersytet w Prisztinie).

 

Katarzyna Żaczkiewicz 09.11.12
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: KIG
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE