O nas

Jak to się zaczęło...

 

Idea Mediacji od dawna przyświecała wydawnictwu Wolters Kluwer, które w swoich działaniach przyczyniało się do jej upowszechniania. Jednak już na początku współpracy z mediatorami, stowarzyszeniami czy uczelniami okazało się, że ta polubowna metoda rozwiązywania sporów jest mało popularna nie tylko w społeczeństwie ale także w wymiarze sprawiedliwości. Tak więc samo propagowanie mediacji nie było wystarczającym działaniem, projekt musiał nabrać charakteru edukacyjnego.

I tak w 2007 roku w ramach kolejnej inicjatywy wydawnictwa powstał portal tematyczny Mediacje - Sztuka Porozumienia. Portal ten ma przyczyniać się do popularyzacji pozasądowych metod rozwiązywania sporów poprzez dotarcie do wszystkich zainteresowanych stron – sędziów, przedsiębiorców, prawników, nauczycieli, uczniów, studentów jak również wszystkich zainteresowanych.

Co u nas znajdziesz...

 

Nieważne czy pierwszy raz słyszysz o mediacjach, czy zajmujesz się nią zawodowo lub dopiero myślisz o związaniu z nią swojej kariery, czy po prostu jesteś uczestnikiem bądź świadkiem konfliktu znajdziesz u nas coś dla siebie.

Celem zapoznania się z mediacją zapraszamy do Encyklopedii, krótkie hasła przygotowane przez mediatorów są bardzo dobrym punktem startowym. Kazusy zaś niech będą dowodem na to, że mediacja naprawdę działa! Często aktualizowane oferty szkoleń z całej Polski pomogą zainteresowanym rozpocząć pracę w zawodzie mediatora. Dla wszystkich zainteresowanych artykuły, wywiady i informacje o bieżących wydarzeniach.

I na koniec...

 

Pierwsze hasło jakie pojawiło się przy tworzeniu koncepcji szerzenia Idei Mediacji przez Wolters Kluwer brzmiało „Masz prawo rozumieć”. I to jest właśnie główny cel istnienia portalu Mediacje - Sztuka porozumienia.

Zapraszam!
Redaktor portalu mediacje.LEX.pl

LEX logo

Masz pełne prawo

LEX dostarcza kompleksowy system wiarygodnych informacji, niezbędnych do samodzielnego wyciągnięcia wniosków poprzez analizę zagadnienia w otaczającym go kontekście. Użytkownicy produktów marki LEX należą do grona osób samodzielnie wyprowadzających wnioski i podejmujących decyzje, ponosząc za nie odpowiedzialność.